środa, 23 października 2013

Viola Śpiechowicz na Warsaw Fashion Weekend 2013

Za nami jesienna edycja Warsaw Fashion Weekend. Były błyszczące topy, kolorowe kombinezony, etniczne dodatki i cała plejada projektantów prosto ze Szwajcarii. Była marka Assandri, ceniąca doskonałe rzemiosło i wysoką jakość, Navada ze swoimi oryginalnymi krojami, najnowsze, geometryczne kolekcje Haliny Mrożek i zmysłowe sukienki Little Black Dress.

Viola Śpiechowicz ze swoją doskonałą kolekcją i prawdziwym show pokazowym, zrobiła jednak na mnie największe wrażenie. Już od kilku lat styl Violi jest rozpoznawalny i nowatorski, inspirowany sztuką i rzeźbą. Na tegorocznej edycji Warsaw Fashion Weekend, artystka zainspirowała się Tybetem, tybetańską muzyką  i azjatycką estetyką. Jak sama podkreśla: Inspiruje mnie Tybet oraz tybetańska muzyka.Lubię mantrę,  więc gdzieś tam kultura ta jest mi bliska. Uwielbiam Azję, azjatycką estetykę, sposób łączenia kolorów, a także kulturę i religię. Interesuje mnie buddyzm, filozofia wschodu. Badam je. 

Projektantka zaprezentowała przede wszystkim obszerne, etniczne płaszcze, sukienki, spódnice, zwiewne bluzki, wszystko w odcieniach szarości, żółci, zieleni i brązu. W egzotycznym stroju zaprezentowała się także Natalia Kukulska, która dopełniła pokaz wspólnie z wokalistką tybetańskiego pochodzenia- Dechen Shak-Dasay. Etniczna moda, doskonała gra świateł i wspaniała muzyka sprawiły, że pokaz Violi Śpiechowicz był nie tylko niezapomnianym wydarzeniem modowym, ale wręcz kulturalnym!


tekst: Dominika Plewik
zdjęcia: Kasia Kucharczyk

1 komentarz:

  1. Projekty Violi są od lat niesamowite! Uwielbiam jej styl :)

    OdpowiedzUsuń