czwartek, 3 października 2013

Warsaw Fashion WeekendJuż jutro rozpoczyna się Warsaw Fashion Weekend. Zniecierpliwiona damska część naszej redakcji czeka już w blokach startowych. Niby, to nawet nie organizowany w Łodzi Fashion Philosophy Fashion Week Poland, ale, za to jedna z większych warszawskich imprez skupiających w jednym miejscu projektantów i wielbicieli mody (ileż się trzeba nagimnastykować aby ominąć paskudne słowo ,,modowych").
W związku z tym wybraliśmy się na konferencję prasową w hotelu Bristol, aby posłuchać co o 5. edycji imprezy mają do powiedzenia organizatorzy, projektanci i celebryci zaproszeni do współpracy. Poprzednie edycje, z różnym efektem, organizowane były w warszawskim Soho, a jutro spotkamy się w Centrum EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12.Przyjęło się już, że każda edycja to też współpraca z inną europejską ambasadą. W zeszłym roku gościli u nas projektanci z Włoch, a w tym będą to Szwajcarzy, wśród nich Asandri,Claudia Gudel, Toujours Toi & Family Affairs, Paradis Des Innocents, Little Black Dress, Julie Egli i YVY.
Z polskich projektantów wystąpi ze swoją kolekcją Viola Śpiechowicz, Kamila Gawrońska-Kasperska, Halina Mrożek, Mozcau, Monika Błotnicka, PtASZEK, marka NAVADA, Rina Cossack oraz MUSES Urbańska & Komornicka.
Organizatorzy najgłośniej mówią o pokazie Violi Śpiechowicz, która zamiast klasycznego pokazu mody przygotowała wraz z Natalią Kukulską i szwajcarską wokalistką tybetańskiego pochodzenia – Dechen Shak-Dasay widowisko pod tytułem ,,Spiritual Freelance".
Kolejną ciekawą inicjatywą jest też pokaz Młodzi Młodym, na którym swoje prace prezentują debiutujący projektanci, w tym roku przy akompaniamencie zespoły THE &.
Prasujemy kiecki, ostrzymy obcasy. Do zobaczenia na Warsaw Fashion Weekend.


Tekst i zdjęcia: Kasia Kucharczyk

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz